כיצד בוחרים שם לתינוק? איך מחליטים על שם מתאים לתינוק?

 אתר לידה
ייעוץ אישי בנושאים הקשורים ללידה:
שם מלא
מספר טלפון
פניה אישית ודיסקרטית >>

איך בוחרים שם לתינוק? טיפים ורעיונות טובים...


דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 () דירוגים | דירוג ממוצע ()
stars - based on reviews

Hebrew

ילדים הם אחריות גדולה, ואחת המשימות שלנו כהורים הנה לתת לילד, יציר חלצינו, שם אשר ישרת אותו לאורך כל חייו או לפחות עד שיוכל לבחור שם חדש עבור עצמו. רוב ההורים בוחרים שם במהלך חודשי ההריון או מיד לאחר הלידה.

שם זה עשוי להעלות ציפיות בראשו של השומע עוד לפני שפגש אותו, הוא עשוי לומר דבר מה על הילד, על משפחתו, על מוצאו ואמונות הוריו. כל אלה הופכים את הבחירה לקשה במיוחד או קלה במיוחד, תלוי ברמת הבחירה המוצעת בפני ההורים.

יש כל כך הרבה דרכים לבחור שם לתינוק. יש הורים שקוראים לילדיהם על שם קרוב אהוב, יש כאלה שידעו מה יהיה שם התינוק שלהם זמן רב לפני ההריון, ואחרים שמתלבטים בין כמה שמות עד לרגע בו הם רואים את פניו של הרך הנולד. וכמובן, יש את אותם ברי מזל עליהם השם נוחת כאילו "משמיים", כשהם פתאום שומעים אם זרה קוראת לבנה או ביתה לחזור הביתה ויודעים כי זהו השם המושלם.

הנה כמה מן הדרכים הפופולאריות ביותר לבחירת שם לתינוק, בזמן הריון, בזמן צירים בדרך לחדר לידה או ממש ברגע שהרך הנולד יצא לאוויר העולם...

מה הסגנון שלכם? בחירת שם לתינוק/ת לפי טעם אישי

לעתים בני זוג מוצאים את עצמם עומדים בפני קונפליקט לא קל - הם משתייכים לבעלי סגנונות שונים לבחירת שמות. יתכן כי אחד ההורים ישתייך לסגנון "המסורתי".

השמות בהם הוא יחשוק הם שמות מוכרים ונפוצים, אך לא בהכרח כאלה שמשתייכים למגמות האופנתיות של אותו השנתון.

שמות אלה יהיו קלים להיגוי ולאיות משום שכולם מכירים אותם, ובדרך כלל יתאמו למגדר של התינוק, בניגוד לשמות שמתאימים לשני המינים כמו "דניאל" או "עומרי".

לעומת זאת ההורה השני עשוי להשתייך דווקא כן לסגנון ה"טרנדי" יותר, המחפש אחר שם פופולארי או ואריאציות חדשות על שם מסורתי יותר.

למשל נתינת שם לבת למרות שהשתייך בעבר לבנים בלבד, או החלפת ה"מילעל" ב"מלרע".

יש לכם תינוק חדש?? בואי לקרוא איזה ציוד צריך לרכוש לקראת בואו הביתה

שמות של מפורסמים או דמויות טלוויזיוניות אהובות, כגון גיבורת השעה בטלנובלה, עשויים אף הם לקבוע את שם היילוד. שמות אלה קשים יותר להיגוי בדרך כלל, ולעתים יגררו בלבולים הקשורים למגדרו של הילד, כשקוראים את השם מרשימה.

ויש את ההורים שמעדיפים לחלק ביניהם את נטל השמות - למשל שהאם תעניק לבנות המשפחה שם או להפך, והאב יעניק לבני המשפחה שם או להפך.

צעדים ראשונים לבחירת שם לתינוק/ת

שמות התינוקות השתנו מאוד בשנים האחרונות. בעבר רוב השמות היו שמות תנ"כיים, ואילו היום הם שואבים לא רק מהתנ"ך, אלא גם משירים עבריים שנכתבו, ואפילו ישנן השפעות מחו"ל. לכן קודם כל רצוי לחשוב איפה אתם מעוניינים לגדל את התינוק או התינוקת.

אם מדובר בגידולם בארץ, אזי רצוי לבחור שם ישראלי. אם אתם מתלבטים, שמות ישראלים שורשיים כגון נועה, אדם, יהונתן, מאיה, קרן, שרון וגדעון, ועוד הם שמות נפוצים גם בחו"ל. לעומת זאת, רצוי לא לבחור בשמות עם האותיות ח' או כ' משום שקשה לאנשים שאינם דוברי עברית לבטא אותם, וכך השם "חנוך" יכול להישמע "הנוץ'".

ככלל זכרו כי אנשים מרגישים נוח יותר כשהם קוראים שם מהרשימה ויודעים כיצד לבטאו, כשהם צריכים להחזיר טלפונים או אפילו לקבל מישהו לעבודה שדורשת מפגש עם לקוחות. לכן זהו יתרון משמעותי בהמשך החיים, כזה שעשוי אפילו לדחוק הצידה את הצורך בייחודיות.

כעת לאחר שיש לכם כיוון להתחלה, רצוי להתחיל להכין רשימת שמות אפשריים ומוסכמים. ניתן להתחיל במניית השמות של האנשים אותם אתם מכירים מהלימודים או העבודה, דמויות משמעותיות בחייכם, וילדים של חברים או בני משפחה.

תשובות לכל השאלות שיש לכם בנושא ילד ראשון - מעבר להורות


בשלב זה סביר להניח כי תגלו כמה שאהבת השם מושפעת מאנשים שפגשתם ונשאו את השם הזה בעברכם. וכך שם שבעיני אחד ההורים יהיה מקסים יעורר בשני זיכרונות זוועה על מלכת הכיתה שרדתה בו, וייפסל על הסף. היו סבלניים אחד כלפי מאגר האסוציאציות של השני, הרי בסה"כ שני ההורים צריכים לחלוק עם הילד את שארית חייהם.

איפה מוצאים מגוון שמות לתינוק ומבחר רעינות מקוריים וכאלה שפחות?

ספרי שמות הם דרך מאוד מקובלת לבחירת שם, משום שהם נותנים לא רק מאגר שמות, אלא גם פרשנות על משמעות השם ממקורות שונים. ישנם ספרים אשר ישימו דגש רב יותר על משמעות השם בקבלה והמיסטיקה, ואחרים על התנ"ך או הטבע. כך או כך שני ההורים יכולים לקרוא בהם יחד, לסמן את השמות שצלילם מוצא חן בעיניהם, ואז לקרוא את הפרשנות.

נקודה מעניינת למחשבה: מחקרים הוכיחו כי לאחר לידה טבעית, הבת או הבן שנולדו בדרך כלל מקבלים שם "טבעי" יותר.

לעתים שם אהוב יאבד את חינו מרגע שמשמעותו נגלית, ולעתים אפילו להפך - המשמעות תהיה כל כך חיובית ורצויה עד שהשם עצמו יקבל פתאום נופך חיובי.

עזר נוסף הוא שימוש בנומרולוגיה, רצוי בידי נומרולוג מקצועי. כך ניתן יהיה לבחור את השם לאור שם המשפחה, שמות הורים, וכן הלאה, ויש המשלבים אותו עם האסטרולוגיה ומפות הכוכבים.

יש אנשים המשתמשים במטוטלת המונחת מעל לבטן ההריונית. השמות נאמרים בקול רם אחד אחד, ולפי תגובות המטוטלת ניתן לראות אם העובר אוהב את השם, נייטרלי או ממש סולד ממנו.

דברים שרצוי לקחת בחשבון לפני שנותנים שם לתינוק או התינוקות שרק נולד/ה

רצוי לחשוב על העיוותים האפשריים של השם, כמו גם שמות חיבה אפשריים וקיצורים שאנשים יתנו לו. גם אם אתם נשבעים כי תמיד תקראו לילד בשמו המלא בבית, עדיין בקרב החברים ותלמידי בית הספר או הגן הוא עשוי לקבל שם קיצור. נושא נוסף אותו ניתן לבחון הוא השימוש במלעל לעומת מלרע. כך יאיר עלול להיקרא "יא-איר", וכן הלאה.

רצוי גם לבדוק כיצד השם משתלב עם שם המשפחה - האם יש יותר מדי הברות? מעט מדי? האם השמות מתחרזים? אם שם המשפחה ארוך, השתמשו בשם פרטי קצר, ולהפך.

דבר נוסף הוא לחשוב איך השם ישמע לא רק בזמן שהתינוק ייוולד, אלא כשיגיע לגיל ארבעים או שישים. כך שם שנשמע חמוד ומקסים על ילדה קטנה עלול להישמע מגוחך באישה מבוגרת.

לחצי כאן ולמדי כיצד לבצע עיסוי מפנק לתינוקך


תאריך: 23/03/2015 15:59