חדרי ילדים - כל המידע וכל התשובות לכל שאלה שלך!

 אתר לידה
ייעוץ אישי בנושאים הקשורים ללידה:
שם מלא
מספר טלפון
פניה אישית ודיסקרטית >>

חדרי ילדים - המדריך המלא להורים


דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 () דירוגים | דירוג ממוצע ()
stars - based on reviews

Hebrew

אחד הדברים בהם עסוקים הורים טריים לקראת לידה ראשונה הוא עיצוב וריהוט חדר ילדים. כהורים אנו רוצים לתת לילד את הטוב ביותר, ולכן ישנה תחושה כי ככל שנשקיע יותר בסביבה שלו כך נצייד אותו עם מירב הכלים להתפתחות תקינה בעתיד.

אך אין צורך לשבור את קופת החיסכון על מנת לתת לתינוק את כל מה שהוא צריך, וישנן דרכים רבות ליצור חדר ילדים נפלא בטווח מחירים משתנה, בהתאם לכיסו של כל הורה ולצרכיו של כל ילד.

ריהוט חדר תינוק או חדר ילדים - כיצד מתחילים?

ראשית ניתן להתחיל בבחירת מיקומו של חדר הילדים בבית. חדר הילדים לא צריך להיות גדול במיוחד, למעשה חללים קטנים יותר מרגישים בטוחים יותר עבור התינוק. אלמנט נוסף בו רצוי להתחשב הוא מידת האוורור והרעש. רצוי לבחור בחדר שאינו צמוד לכביש סואן, וגם כזה בו ניתן לפתוח חלון ולהכניס קצת אוויר טרי פנימה.

אוורור הוא אלמנט חשוב מאוד בשמירה על שינה בריאה של התינוק. אם בחדר חסר אוורור, ניתן להתקין מאוורר תקרה שינוע בקלילות (רק על מנת ליצור סירקולציה של אוויר).

הציוד הבסיסי ביותר לחדר של תינוק חדש הוא המיטה ושידת ההחתלה. הורים רבים מעדיפים לשכור עריסה, שתשמש אותם לחודשים הראשונים לחייו של התינוק, במהלכם הוא ישן בחדר ההורים.

המיטה ושידת ההחתלה ישמשו את התינוק זמן רב. בשידה ניתן לאכסן את כל צרכיו - בגדים, מגבות, חיתולים, משחות, חיתולי בד ועוד. לכן יש המעדיפים שידה עם המון מקום ומגירות שונות. בחנויות רבות לתינוקות ניתן לקנות את השידה והמיטה כסט שלם, עם צבעים דומים.

מלבד ציוד זה הורים רבים נוטים לקנות לשידת ההחתלה גם מזרן החתלה, המכוסה בשעוונית לדחיית נוזלים. על השעוונית ניתן להניח חיתול טטרה, כדי למנוע הידבקות של ישבן התינוק לשעוונית, ולהחליף אותו יחד עם חיטוי וניקוי השעוונית לעתים תכופות.

ציוד נוסף לחדר התינוק הוא מד טמפרטורה, הבודק את טמפרטורת החדר. תינוקות מרגישים הכי בנוח בטמפרטורה של 24 מעלות.

אין צורך גם לחמם את החדר וגם להלבישם בבגדים חמים על מנת למנוע חימום יתר, יש פשוט לדאוג שהחדר יימצא בטמפרטורה המתאימה.

זכרו כי אם ההורים ישנים באותו החדר הטמפרטורה תעלה במהלך הלילה.

רצוי גם למצוא תאורה מתאימה, כזו שגם אם פותחים את האור כדי לבדוק שהתינוק ישן, הוא לא יתעורר ממנה.

חוץ מזה, כדאי שהתינוק ישן בחושך מוחלט, על מנת לדאוג שגופו ישחרר כמויות מספקות של הורמון המלטונין, החשוב לשינה בריאה ונינוחה.

קיראו בהרחבה על: עגלות ילדים וכן בנושא כסא בטיחות לרכב

איבזור וקישוט חדרי ילדים ותינוקות

כיום ישנן כל כך הרבה אופציות שניתן לעשות אותן לבד בבית וליצור חדר ילדים מרהיב ונעים לשהייה. ככלל, רצוי לשמור על חדר השינה עם צבעים עדינים ורכים, כאלה שלא מעוררים אנרגיות רבות מדי (כגון אדום עז, כתום או כחול בוהק), ולא מכניסים לאי שקט. לבן שמנת, תכלת או לילך, כל אלה הם צבעים מרגיעים ומשמחים, שלא מעוררים אנרגיות רבות מדי, אלא שומרים על תחושה של איזון.

ניתן לקשט את חדר הילדים עם שטיח צבעוני ויפה (שוב, לא בצבעים בוהקים מדי), עם כסא נדנדה אליו מוצמדת כרית הנקה, מתלה לתיקים ומגבות ועוד. ניתן להחליף את הידיות שעל שידת ההחתלה כדי ליצור מראה שמח יותר, ולתלות אהיל חדש ונעים.

אחד הדברים שמעסיקים את ההורים הם הקישוטים על הקירות בחדר הילדים. כיום ישנו מבחר שלם - ניתן לבחור תמונות המותאמות לחדר הילדים, המגיעות בתוך מסגרת או על קנבס, ניתן לבחור טפט שרץ לאורך הקיר ועליו ישנן דמויות נעימות לפי טעם ההורים ולפי מינו של הילוד, וניתן גם לבחור במדבקות ולהדביק אותן במקומות שונים בחדר. חלק ממדבקות אלו מהוות ממש סצנה מתוך חיי הכפר, היער, או עולם הנסיכות, וניתן להדביק אותן גם על רהיטי התינוק - ככל שעולה ביד הדמיון.

גם אם גרים בדירות שכורות - אין חשש. מדבקות אלו מוסרות מהקיר בקלות והן לשימוש רב פעמי, ולכן ניתן גם לקחת אותן הלאה לדירות הבאות, מבלי שיצרו נזק בקירות הבית.

הרעיון המרכזי הוא, לחשוב מה התינוק עצמו רואה בכל יום. אם התינוק עדיין שכוב על גבו בעריסה, רצוי שצבע התקרה או הקירות סביבו יהיה מרגיע, שיהיה לו מובייל שיעניין אותו, או תמונות על הקיר שיהיו נעימות למראה.

לחצו כאן לרשימה מלאה של כל הציוד שתינוקות צריכים בבית

בהתחלה התינוק יראה בעיקר צורות בשחור לבן, ורק לאחר מכן תמונות מורכבות יותר בצבע. יש שמעוניינים אפילו במיקום תמונה משפחתית ליד מיטת תינוקם, כדי שהתינוק יוכל לראות את פניהם של הוריו בכל פעם שירים את עיניו מעלה.

היכן רצוי למקם ריהוט בחדר ילדים?

לפי תורת הפאנג שווי, הדרך בה אנו ממקמים את הרהיטים בחדר יכולה להשפיע על זרימת האנרגיה בתוכו, ובתורה להשפיע על התפתחות התינוק.

תורת הפאנג שווי מאמינה כי כשם שטמפרטורה גבוהה עשויה להשפיע על מידת הרגזנות של הילד, וכשם שסוכר וקפאין גורמים להם להתרוצץ ללא שליטה, כך גם אלמנטים בחדר עשויים להשפיע על התנהגותם ומצב רוחם.

את מיטת התינוק רצוי למקום בפינה המרוחקת ביותר מהדלת, כך שאם עומדים על מפתן הדלת עם הפנים קדימה וזורקים כדור, הוא לא יפגע במיטה.

כך מאמינים שגם האנרגיות השליליות שנכנסות לא יפגעו במיטת התינוק. מאותה סיבה רצוי שלא למקם את המיטה ישירות מתחת לחלון, על מנת למנוע מאנרגיה שמגיעה מן החוץ להיכנס פנימה.

מומלץ לקרוא גם על: ניקיון והיגיינה בסביבת תינוקות

תורת הפאנג שווי מגנה פינות עמוסות בחדר. עומס הוא "רעש לעיניים" ולכן הוא מקשה על הריכוז ועל תחושת השקט שבחדר. רצוי לשמור על סל אחד לכביסה בחדר, וסל אחר לפסולת, ולא לתת לערימות מגבות או בגדים להצטבר על הרצפה בפינות.

קיראו באתר על: הצבת גבולות לילדים


תאריך: 09/06/2014 16:07