חיתולים Diapers - כל התשובות לכל שאלה שלך באתר לידה!

 אתר לידה
ייעוץ אישי בנושאים הקשורים ללידה:
שם מלא
מספר טלפון
פניה אישית ודיסקרטית >>

חיתולים Diapers - דברים שצריך לדעת!


דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 () דירוגים | דירוג ממוצע ()
stars - based on reviews

Hebrew

חיתולים, כך תספר לכם כל אימא, הם עולם שלם שיש בו אינספור מוצרים לבחירה. אך למעשה, הבחירה מונעת ממספר גורמים בסיסיים שקשורים לצרכים הפרטניים של כל תינוק ואם.

ישנן כמה קטגוריות רחבות של חיתולים: בקטגוריית החד-פעמיים יש חיתולים רגילים וחיתולים אקולוגיים. בקטגוריות הרב-פעמיים ישנם חיתולי בד העשויים כותנה אורגנית או צבעונית.

בכל מקרה - כל אם (ואב) מיד לאחר הלידה צריכים לדאוג לאספקת חיתולים לרך הנולד, שמתחיל/ה להשתמש בחיתולים ממש מיומו הראשון בעולם.

איך לבחור את החיתול שהכי מתאים לתינוק שלך?

כדי לדעת אם החיתול מתאים לתינוק - פשוט מנסים. אם החיתול לא נוזל בלילה או במשך היום כנראה שכושר הספיגה שלו גבוה. אם מורידים את החיתול ועורו של התינוק יבש ולא לח ומזיע, כנראה שהוא מתאים לו. אלמנט חשוב נוסף הוא יכולת התנועה של התינוק בחיתול, אותה ניתן לבדוק באמצעות גלגול הירכיים והאגן כדי לראות שאכן יש טווח תנועה וחופש.

קיראי בהרחבה על: התפתחות התינוק

עוד פרמטר שצריך לקחת בחשבון הוא ההעדפה של האימא. הבחירה בין חיתול אקולוגי לרגיל למשל, מונעת מתוך האידיאולוגיה של האם. לחיתול רגיל לוקח מאות שנים כדי להתכלות בממוצע, בניגוד לעשרות שנים לחיתול אקולוגי, שמתכלה במהירות גדולה אף יותר אם הוא נמצא בתערובת קומפוסט. חשוב לזכור כי תינוק ממוצע צורך כ-600 חיתולים בחייו, שמשתווים למשקל של שני טון!

כמו כן יש אימהות שמעדיפות שימוש ברב-פעמיים כדי לשמור על הישבן של תינוקן מחומרים זרים. לכן גם להעדפה האישית של האם ישנה משמעות.

חיתולים רגילים: האגיס, פמפרס וטיטולים

ההבדלים בין החיתולים הרגילים הם לא גדולים, לא מבחינת האיכות והגימיקים ולא מבחינת המחירים. אך יש שנשבעים שהתינוק שלהם מרגיש טוב רק עם סוג חיתול אחד, בעוד שאחרים לא מפסיקים להלל את הסוג האחר. כך שבסופו של דבר מדובר בהתאמה בין התינוק לחיתול.

האגיס היא חברת חיתולים וותיקה שיש לה מוצרים רבים לכל דורש. הדגם החדש ביותר שלה ומושא גאוותה הוא דגם המכיל כותנה אורגנית. למרות הכותנה האורגנית, זהו לא חיתול אקולוגי משום שרכיבים אחרים בחיתול אינם מתכלים.

כמו כן לא ברור מה משמעות המושג "מכיל", כלומר כמה אחוזים מתוכו הם כותנה אורגנית בסופו של דבר. מוצרים אחרים של האגיס הם בגדי-ים חד פעמיים, תחתונים חד פעמיים שמסייעים לגמילה מהחיתול, ותחתוני ספיגה להרטבת לילה.

פמפרס היא המתחרה הגדולה ביותר של האגיס. מוצר הדגל שלהם הוא "פמפרס פרימיום", שמכיל שכבת רשת לספיגה טובה יותר, וקרם לרענון העור. כמו כן מציעים פמפרס חיתולים מיוחדים ללילה כגון "ניו בייבי". חיתולים אלה מיוחדים משום שיש להם צדדים נמתחים ומתכווצים, וכך מונעים נזילות גם כשהתינוק פעיל בשינה. גם פמפרס מציעים תחתונים, כשהתחתונים שלהם הם בעלי שכבת הגנה כפולה ל"בריחות".

טיטולים היא מותג ישראלי שמשתייך לחוגלה קימברלי (שאינה מפעילה אתר אינטרנט יצוגי וזה חבל) שיש לו גם מפעלים במדינת תורכיה. גם הם מציעים מוצר פרימיום שמבטיח ספיגה מרבית באמצעות מרכז ספיגה משופר, עטוף במעטפת נושמת ואוורירית.

היתרון של החיתולים הרגילים הוא ללא ספק עצם היותם בתחרות אחד עם השני. תחרות זו היא שגורמת להם להשתפר ולהציע הנחות ומבצעים לקונים. כמו כן הם נפוצים מאוד ובכל מקום, ולכן ישנו סיכוי כי בכל רגע נתון ישנה רשת מזון או פארם שעורכת מבצע על אחד מהם. מכאן שמחיריהם הם יותר זולים, גם אם לא במחירם המלא. המחירים המלאים נעים בין 92 אגורות לחיתול לשקל וחצי.

חסרונות החיתולים הרגילים הם שהם אינם מתכלים, ומכילים כימיקלים במידה מועטה כגון כלור ודיוקסין שעלולים להזיק לעור התינוק. במידה ולתינוק יש עור רגיש שנוטה לתפרחת חיתולים מציקה, רצוי לשקול מעבר לחיתול מסוג אחר. 

התינוק סובל מעצירות? קיראי מה עושים...

חיתולים אקולוגיים

חיתולים אקולוגיים הם חיתולים שמתכלים מהר יותר, ולכן הם טובים יותר לאיכות הסביבה. בנוסף אין בהם חומרים כגון כלור, אקונומיקה, חומרים משמרים, מבשמים וכן הלאה.

אמנם יש בהם מעט חומרים סינתטיים, אך במידה מעטה ורק כדי לא לפגום באיכות הלבישה של החיתול. צרכנים רבים מופתעים לגלות כי החיתולים האקולוגיים לא עולים הרבה יותר מהחיתולים הרגילים, למרות שהם מיוצרים על ידי יצרנים פרטיים. מחירם הממוצע הוא שקל לחיתול, מחיר שהוא לעתים זול יותר מהמחיר המלא של האגיס או פמפרס.

הבעיה המרכזית של החיתולים האקולוגיים היא הזמינות. החיתולים של במבו (Bamboo) הפכו לפופולאריים ברחבי ישראל. הם נמכרים ברשתות המזון הטבעיות ובבתי מרקחת נבחרים. כמו כן יש להם משווקים שונים דרך האינטרנט. אך הם אינם זמינים כמו האגיס ופמפרס, ולכן לא מתחרים איתם - לא במחירים ולא בנגישות.

עם זאת ישנם מקומות שמוכרים חיתולים אלה "לוס-לידר" כלומר במחירי הפסד, על מנת למשוך צרכנים שיקנו דברים נוספים בחנות. גישה זו מסייעת להם להביא לחנות אימהות ולהציע להם את מלאי המוצרים שקיימים במקום.

החיתולים של "לחתל בטבעיות" הם חיתולים אקולוגיים שעשויים ממוצרים ידידותיים למשתמש ולסביבה. כשהחיתולים עשויים מנייר תירס אין כריתת יערות, ואין תהליכים אינסופיים של חמצון ותוצרי נפט. ניתן אף לרכוש מוצרים משלימים כגון מגבונים אורגניים, משחות החתלה אורגניות ועוד.

החיסרון כאן יכול להפוך ליתרון - המוצר משווק על ידי משווקים מורשים בלבד הנחלקים לפי אזור מגורים. מכאן שאמנם לא ניתן לקנות את המוצר בחנות הקרובה לבית, אבל המוצר יכול להגיע עד הבית ואין צורך לסחוב חבילות גדולות וכבדות.

חיתולי NATY מקיבוץ עמיר הם חיתולים המיוצרים במקור למדינות סקנדינביות ואינם נמכרים בארץ. מה שנמכר הוא חיתולים סוג ב', אבל בעלי פגמים מינוריים שאינם משפיעים על איכות החיתול וההחתלה. חיתולים אלה קשים יותר להשגה.

חיתולים רב-פעמיים

חיתולים אלה לא דומים במאום לחיתולי הטטרה של פעם. הם נראים כמו חיתולים חד-פעמיים, מותאמים לגזרת הגוף, יש להם סקוטצ'ים ולעתים אף צבעים ססגוניים, אך בניגוד אליהם ניתן לכבס אותם. החומרים מהם הם עשויים הם פלנל, בד מגבת או כותנה אורגנית.

הם בטוחים לשימוש ונטולי חומרים כימיים. הם גם זולים בהרבה - חיתול אחד עולה בין 60-40 ₪, ואמנם הסכום הראשוני הוא יקר, אך בילד השני הוא כבר לא קיים.

החיסרון הוא הכביסות כמובן. חיסרון זה הוא גם חיסרון של זמן ומאמץ, אך גם חיסרון אקולוגי משום שיש הטוענים כי מכונות הכביסה מבזבזות מים ואנרגיה שעדיף היה שתיחסך. יתרון נוסף הוא היתרון הבריאותי, ובונוס אמיתי- עם חיתולי בד הגמילה קלה יותר משום שהפעוט מרגיש בחוסר הנוחות, ולכן יש לו מוטיבציה גבוהה יותר להיגמל.

זה באמת נשמע קצת היסטורי ומוזר, ואכן מעט מאד משפחות עדיין עושות שימוש בחיתולי בד כאמור.

לחצי כאן לקריאה בנושא: חיסונים לתינוקות

בימים אלה של מחאת צרכנים נושא רכישת חיתולים עולה ביתר שאת לכותרות. הרי חיתולים הם מוצר חובה בכל בית עם תינוק, אין דרך להסתדר בלעדיהם. ולכן יש הקוראים לסבסוד ממשלתי, כלומר להפוך את החיתולים ללוס-לידר ממש כמו החלב, לחם הבסיס והקפה השחור.

אחרי לידה? דעי כי ממש במועד כתיבת שורות אלה אנו שומעים כי כמה רשתות שיווק החלו לייבא מותגי חיתולים מוזלים (מאד) מטורקיה.

לקריאה נוספת: חבילה מפנקת ליולדת


תאריך: 16/07/2014 16:36