עיסוי תינוקות – כלים וטיפים לעיסוי מפנק לתינוק שלך

 אתר לידה
ייעוץ אישי בנושאים הקשורים ללידה:
שם מלא
מספר טלפון
פניה אישית ודיסקרטית >>

כללים וכלים לעיסוי תינוקות


דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 () דירוגים | דירוג ממוצע ()
stars - based on reviews

Hebrew

עיסוי לתינוק הוא דרך נפלאה לקרב בין ההורה לתינוק, טוב לגוף ולביטחון התינוק ובעיקר שומר על שגרה רגועה. מהי חשיבותו, באיזה גיל מומלץ להתחיל? וכיצד לעסות את גוף התינוק כהלכה? התשובות בהמשך.

התינוק הוא יצור עדין ושברירי ולכן לפני שעושים לו עיסוי, חשוב לדעת לעשותו נכון ובאופן שלא יפגע באבריו. מבחינה בריאותית עיסוי תינוקות המבוצע כהלכה, נחשב מצוין לפעילות המעיים בייחוד במקרה של עצירות או גזים.

חשיבות העיסוי לחיזוק הקשר בין ההורים לתינוק

המגע הפיזי הוא האלמנט החשוב ביותר בחודשים הראשונים בחייו של התינוק. משום כך אחת הסברות בכל הנוגע לעיסוי הן שעיסוי תינוקות תורם לקשר בין ההורים לרך הנולד.

העיסוי, שתורם לתחושת רגיעה הן אצל התינוק והן אצל ההורה, תורם בתחושה ובמגע לקשר הישיר בין ההורה לתינוק. הגיל המתאים להתחלת עיסוי תינוקות הינו בין שישה לתשעה חודשים.

קראי בהרחבה על: התפתחות תינוקות - צעד אחר צעד

עוד נמצא כי עיסוי תורם רבות לחיזוק הביטחון אצל התינוק שלומד כי דרך מגע פיזי נכון גופו הופך לחזק ובריא יותר, והחום והיחס מקנים לו תחושה כי הוא אהוב ומקבל יחס מיוחד ומפנק. העיסוי מרגיע את התינוק והופך אותו לנינוח יותר.

כאשר מעסים את התינוק חשוב לפנות אליו בקול נעים ומרגיע, ואף לשאול אותו אם הוא רוצה עיסוי, ועם הזמן לראות את תגובותיו ולהבין לפיהן האם הן חיוביות או שליליות.

רצוי גם להסביר לו במהלך העיסוי במתיקות מה עושים לו על מנת להנעים את זמנו ולחזק עימו את הקשר הוורבלי.

כיצד אפשר לדעת אם העיסוי נעים לתינוק ?

לאחר שלומדים לעשות לתינוק עיסוי נכון אפשר לדעת על פי התגובות של התינוק אם העיסוי מתאים ונעים לו. הבעות פניו של התינוק הן אינדיקציה טובה למידת הנינוחות שלו.

לקריאה נוספת: ילד ראשון - כל המידע וכל התשובות לכל שאלה שלך!

אם התינוק מחייך, רגוע וגופו רפוי ניתן להסיק שהוא מרוצה, ואם התינוק נע באי נוחות, רוטן או בוכה אפשר לדעת כי אינו נהנה מהעיסוי ויש להפסיקו או לנסות לשנות דבר מה באופן העיסוי.

בכדי שהעיסוי יהיה נעים ומהנה לתינוק, חשוב שהחדר יהיה חמים בטמפרטורה של 22 מעלות, וכי הידיים המעסות את התינוק יהיו חמימות עם שמן שקדים וללא תכשיטים.

כאמור, השמן המומלץ לעיסוי תינוקות הוא שמן שקדים, ובכל אופן רצוי לבחור שמן המתאים לתינוקות ואינו מפתח אלרגיות.

איברים שבהם אין לבצע עיסוי

את רוב טכניקות העיסוי ניתן ללמוד בסדנת עיסוי תינוקות אך אם הבחירה היא ללמוד לבד חשוב לדעת כי אין לגעת בעמוד השדרה של התינוק או בראשו. האיברים המומלצים לעיסוי תינוקות הם הבטן, הכתפיים, הגפיים והצוואר.

מומץ לקרוא על: הדרכת הורים בחינוך נכון

את העיסוי לתינוק כדאי לבצע בשעה רגועה שמתאימה גם להורים וגם לתינוק ורצוי למצוא שעה קבועה ולהתמיד בעיסוי. במידה ודולג יום בעיסוי - לא נורא, תמיד ניתן להמשיך ביום העוקב או כמה ימים לאחר מכן ולהמשיך בשגרה הנעימה.

קיראי באתר לידה על: תזונת תינוקות ב-12 החודשים הראשונים...


תאריך: 20/02/2014 15:50