קורס הכנה ללידה - כל המידע וכל התשובות לכל שאלה שלך!

 אתר לידה
ייעוץ אישי בנושאים הקשורים ללידה:
שם מלא
מספר טלפון
פניה אישית ודיסקרטית >>

קורס הכנה ללידה - כל המידע וכל התשובות לכל שאלה שלך!


דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 () דירוגים | דירוג ממוצע ()
stars - based on reviews

Hebrew

קורס הכנה ללידה ניתן לעבור בבתי החולים, בקופות החולים, במרכזי הורות ובאופן פרטי. בעוד שקורסים אלה נעים בטווח שונה של מחירים, רצוי לא לבחור דווקא את הקורס הזול ביותר, אלא את הקורס שעונה לצרכי בני הזוג - אם הזוג מעוניין בלידה טבעית אזי רצוי לבחור קורס שמכין לכך, ואם בני הזוג מעוניינים בלידה רפואית אזי רצוי לבחור קורס שיכין לכך.

כך או כך, למרות הצורות השונות והסוגים השונים של הקורסים לפני הלידה, כולם מיועדים לדבר אחד - לסייע ליולדת להתכונן ללידה ולהורות שאחריה.

האם ומדוע כדאי לך לנסות קורס הכנה ללידה?

לידה היא אירוע הדורש הכנה, וככל שהכנה זו מקיפה יותר, כך החוויה יכולה להיות חיובית יותר. גם הנשים, וגם בני זוגן, עומדים בפני חוויה שכמוה לא חוו מעולם. חלקם מעולם לא ביקרו בבית חולים, או שאפילו לא שמעו סיפורי חדר לידה מחברים.

כמובן שניתן לקרוא המון ספרים ולחרוש את אתרי האינטרנט, אך קורס נותן מידע מרוכז ומאפשר לשאול שאלות ספציפיות, לצד נתינת טכניקות מועילות להרפיה ולתנועתיות בזמן הלידה.

יתרון נוסף של קורס הכנה ללידה הוא היכרות עם הורים לעתיד אחרים שנמצאים באותו המצב. סביר להניח כי הורים אלה נמצאים באותו אזור מגורים משום שהם משתתפים באותו הקורס, ולכן כבר הרווחתם היכרות עם חלק מההורים לילדים שיאכלסו את הגן של הילד שלכם.

מה למעשה לומדים ומתרגלים במסגרת קורסי הכנה ללידה?

קורסי הכנה ללידה מסייעים להורים בכך שהם מאגדים עבורם את כל החומר לו הם זקוקים על מנת ללדת כפי שהם רוצים, מפיה ובידיה של מכינה ללידה מומחית, אותה ניתן לשאול שאלות לא רק על הלידה אלא גם על בתי היולדות השונים.

קראי בהרחבה על: טיפים לבחירת בית חולים לביצוע הלידה

בקורס הכנה ללידה תלמדו על תהליך הלידה עצמו; על התערבויות רפואיות והליכים רפואיים; על הדרכים להכין את הגוף ללידה; עצות על טכניקות הרפיה בזמן הלידה; הזדמנויות ללמוד על תנוחות לידה שונות ולהתנסות איתן; טכניקות עיסוי שבן הזוג יוכל ליישם על האישה בזמן הלידה; הדרכה שונה על השינויים שבני הזוג עשויים לעבור לאחר הלידה ובהורות המוקדמת; הסבר על הנקה והחתלה; הסבר על חיסונים; וכל דבר אחר שעשוי לסייע לבני הזוג לחוות את הלידה באופן חיובי ככל הניתן. 

קורס ההכנה ללידה נמשך בדרך כלל בין ששה לשמונה מפגשים, והוא מורכב מהרצאות, דיונים ובעיקר תרגילים, המונחים רובם ככולם על ידי מומחית לידה.

כאמור קורסים שונים מדגישים גישות שונות, אך המטרה העיקרית היא למזער את הפחדים ולסייע לאישה לקבל החלטות ובחירות מושכלות, ולא רק מתוך פחד או חוסר ידע.

ישנם כמה נושאים שקורסי הכנה ללידה צריכים לכסות: סימנים מבשרי לידה, כגון מתי יודעים שהלידה מתחילה, מתי יש להגיע לבית החולים; ההתקדמקורס הכנה ללידהות הנורמאלית של הלידה - שלביה השונים, השוני בין הצירים; טכניקות שונות להתמודדות עם כאב - טבעיות ורפואיות; הדרכים בהן בן הזוג יכולים לסייע במהלך הלידה; טכניקות הנקה ועוד.

קראי בהרחבה על: עיסוי פרינאום לפני לידה

בנוסף, צופים בסרטי וידאו המתארים מהלך לידה תקין ולא תקין, וברוב המקומות הסרטים יכללו גם ניתוח קיסרי וגם לידה רגילה.

נשים שונות סוגים שונים של קורסים...

כאמור קורסים שונים מחזיקים בגישות שונות: חלקם באוריינטציה טבעית, וחלקם באוריינטציה רפואית. חשוב לדעת מה הגישה הכללית על מנת לוודא כי הקורס אכן מתאים לצרכי בני הזוג.

אחת הטכניקות ללידה טבעית שמתחילות לתפוס תאוצה בארץ היא שיטת ההיפנובירת'ינג (Hypnobirthing), אשר יוסדה על ידי מרי מונגן.

שיטה זו מלמדת נשים כיצד להשתמש בהרפיה עמוקה, דמיון מודרך והיפנוזה עצמית כדי לחוות לידה שקטה, שלווה ונוחה.

אמנם הדגש הוא על לידה טבעית, אך השיטה מתאימה גם לנשים שבכל זאת יעברו התערבויות שונות בלידה. טכניקה זו דורשת קורס נפרד, המתמקד בלימודה, על ידי מנחה האמונה על השיטה. הקבוצות הן בדרך כלל קטנות ואינטימיות.

לקריאה נוספת: מדריך חדר לידה - כל המידע בשבילך..

קורס הכנה ללידה בשבילך אבל לא רק

בעוד שנשים בהריון נוטות להיות עסוקות בלידה ולשאול כל אישה שסביבן על סיפור הלידה שלה, גברים עשויים להיות מופנמים יותר, ובאופן כללי פחות עסוקים בלידה. עם זאת, גם האם לעתיד וגם האב לעתיד עומדים לעבור חוויה שכמוה עוד לא עברו, ולכן גם הגבר צריך לעבור הכנה על מנת שיידע למה לצפות - הרי הוא זה שהולך לתמוך בה בכל הרגעים הנפלאים והמאתגרים האלה.

לכן רצוי שגם הגבר יידע מה נורמאלי ומה לא נורמאלי, מה כל שלב אומר וכיצד לזהות את השלב בו זוגתו נמצאת. רצוי שהגבר יגיע מעמדה אקטיבית הוא לא רק מלווה, הוא תומך אקטיבי שמשתתף בתהליך הלידה של בנו או ביתו בדרך הכי טובה בה הוא יכול, על ידי סיפוק תמיכה ואהבה לאישה שלצידו.

תפקידו של הגבר אינו מסתיים גם כשישנה דולה נוכחת. ניתן להתבונן בדולה כמנהלת הלידה, אך נוכחותו של הגבר חיונית עבור האישה. האישה תשאב מתגובותיו כוח או חולשה, ולכן רצוי שיהיה הכי נוכח שאפשר, גם אם משמעות הדבר היא שהדולה תנחה אותו בכל צעד ושעל.

אין לצפות מהגבר שיידע את כל מה שהוא אמור לדעת בלי הנחייה נכונה, ממש כשם שהאישה זקוקה להכנה כדי לתפקד במיטבה.

קורסי ההכנה ללידה מהווים גם מקרה בוחן עבור הגבר. האם הוא מרגיש שהוא יכול להיות נוכח גם לאחר שראה את סרטי הלידה ויודע למה לצפות? אולי זה הזמן לשקול הכנסת דולה, במידה ורעיון זה לא עלה קודם לכן. ובמקרים אחרים, ניתן לשקול אם נוכחותו בחדר דרושה או לא, שהרי אם הוא חרד מדי מהלידה חרדה זו עלולה להשפיע על זוגתו ועל מהלך הלידה שלה.

עומדת ללדת? קיראי על הסימנים המבשרים שהלידה קרבה

כך או כך תהליך ההכנה הוא תהליך אותו צריך לעבור יחד, מתוך הבנה של כל התפקידים השונים שיש לבני הזוג, וכיצד ניתן למקסם אותם.

חוששת לקראת הלידה? קראי על: בדיקות שחשוב לבצע במהלך הריון


תאריך: 13/04/2014 11:20