צילום הריון - צילומי נשים במהלך חודשי ההריון

 אתר לידה
ייעוץ אישי בנושאים הקשורים ללידה:
שם מלא
מספר טלפון
פניה אישית ודיסקרטית >>

צילום הריון - צילומי נשים במהלך חודשי ההריון


דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 () דירוגים | דירוג ממוצע ()
stars - based on reviews

Hebrew

צילום הריון אמנותי נשען על המסורת ארוכת השנים של תצלומים משפחתיים אצל צלם מקצועי. הרי למרות הזמינות הרבה של המצלמות הדיגיטליות כיום, עדיין אין מה להשוות את איכות התצלום לתצלומים המפוארים והמכובדים של פעם - אלה שהכנסנו למסגרת והנחנו על השידה, או אלה שטרחנו להדפיס ולהדביק באלבום מסורתי בו נוכל לעלעל שנים רבות קדימה.

צילום הריון לא מחליף את אותן תמונות ספונטאניות במצלמה דיגיטלית לא מקצועית, אלא נועד להשלים אותן, וליצור חוויה וזיכרון עבור כל בני המשפחה.

צילום הריון אמנותי ודימוי גוף בהריון

אין מה לעשות - הריון הוא זמן של שינויים גופניים, אשר עלולים לגרום לאישה לחוש לעתים פחות מושכת. להבדיל, יש נשים שמרגישות פריחה גופנית, בעיקר בטרימסטר השני, וחשות חושניות יותר מאי פעם.

גם לנשים אלה וגם לנשים האחרות, צילום הריון אמנותי עשוי לעשות את כל ההבדל. צלם או צלמת מקצועיים יודעים כיצד להוציא את היפה ביותר מכל אישה. אנחנו רואים זאת במגזינים צילום הריוןובתמונות הדוגמניות, ומי שהצטלם פעם בצילום מקצועי (גם אם היה זה בחתונה) למד על בשרו שזה נכון. היכולת להתבונן ולמצוא את היפה בכל אישה ואישה היא שהופכת צלם לטוב.

לכן בתקופת ההריון צלם מקצועי יוכל לגרום גם לנשים שמרגישות ירידה בדימוי העצמי של גופן לחוש מושכות ויפות שוב, ולהבדיל יוכל להבליט את תחושתן של נשים שמרגישות כי ההריון הוא התקופה היפה ביותר שלהן.

מגיע גם לך להרגיש נפלא... לחצי כאן למידע בנושא בגדי הריון

בדיוק מסיבה זו כשבוחרים צלם הריון רצוי לבקש לראות את תיק העבודות שלו או שלה, אך במקום להתבונן רק באספקט ה"אמנותי" של התמונות, רצוי לראות אם הנשים נראות יפה, אם הבעת פניהן מביעה דבר מה, אם הן מושכות את העין ואם ההריון מתיישב עליהן בהרמוניה בתמונות.

סביר להניח כי אוסף של נשים הריוניות יפות ובריאות למראה מתאפשר לא רק בגלל נתוניהן הטבעיים, אלא גם בזכות מיומנויות הצלם.

השוני בין תמונות ביתיות לתמונות מקצועיות

הזכרנו כבר את היכולת של הצלם להוציא את היפה מכל אישה. לצורך העניין, גם נשים שמרגישות שהן לא פוטוגניות יוצאות אחרת לגמרי כשמדובר בצלם שיודע להבחין בזוויות הצילום הנכונות, ליצור את התאורה המתאימה, ואפילו לדאוג שהשיער והאיפור יהיו מושלמים לאירוע.

זאת בשונה מצילום הריון שנעשה בבית, שנועד לתעד את התקדמות ההריון, כמו גם רגעים קטנים שבו, בו אנחנו מעוניינות להיראות טבעיות יותר וליצור תמונה של האווירה בה אנו נמצאות בחיי היומיום שלנו. ואכן, בני זוג רבים אוהבים לצלם את התקדמות ההריון וגדילתה של הבטן. הרי בכל זאת, הבטן מסמלת את התפתחותו של העובר שבפנים.

תמונות אלו עשויות להיות צנועות יותר או נועזות יותר, בהתאם למידה בה האישה מרגישה נוח להצטלם עירומה או לבושה. לעתים תמונות עירום אלו מסייעות לאישה לראות עד כמה היא יפה בהריון, ודווקא להקנות לה תחושה מחודשת של שליטה ואהבה עצמית.

אם כן, התמונות שנלקחות בבית האישה ההריונית הן תמונות אינטימיות יותר, ספונטאניות יותר, כאלה שנועדו לתעד את כל שלבי ההיריון וליצור מזכרות נפלאות מהתקופה בה התינוק מצד אחד עדיין לא היה חלק ממשי מהמשפחה אליה הוא עתיד לבוא, ומצד שני הוא היה נוכח במידת השמחה וההתכוננות אליו.

לעומת זאת, צילומי הריון אמנותיים מאפשרים לתעד את ההריון בשלב מתקדם שלו, רצוי בסביבות השבוע ה-30, שלב בו ההריון כבד מורגש ומודגש, אך עדיין אין תשישות, כבדות (ובצער מסויים לעיתים גם בצקתיות) שמאפיינת את החודש התשיעי.

כדאי לקרוא גם על: פעילות גופנית מותאמת לנשים בהריון

מטרתו של צילום אמנותי היא אם כן לא רק לתעד את השלב הספציפי בו נמצאת האישה בהריונה, אלא גם ליצור אווירה, קצב והבעה שמייחדת את האישה בהריונה שלה. תמונות אמנותיות של ההריון עשויות להיות מדהימות בעוצמתן, ביכולתו של הצלם ללכוד רגע אחד בו האישה מחוברת לגמרי לגופה ולעוברה, ולהפוך את התמונה ההיא לתמונה המנצחת.

אל דאגה - צלמי הריון יודעים כי הם אינם עובדים עם דוגמניות מקצועיות. לכן הם ינחו את האישה בעדינות אל עבר התמונה המושלמת שלה.

צילומי הריון מקצועיים - היכן זה קורה?

צילום הריון אמנותי יכול להתנהל בכמה מקומות שונים, בהתאם לדרישות האישה והרגלי הצלם שמצלם אותה. יש נשים שמעדיפות להישאר בסטודיו, בו ניתן לשלוט על התאורה. מה גם שהתקדמות ההריון עשויה לגרום להן לרצות להישאר במקום אחד, ולא לנוע יותר מדי.

נשים אחרות עשויות להעדיף להצטלם בחוץ, בעיקר במקומות בהם ישנם נופים וטבע כגון על שפת הים, מטע פרדסים, צמחיית גינה ועוד. נשים אלו מרגישות כי החיבור לטבע הוא שווה ערך לחיבור שהן חשות לטבע בזכות הריונן, שמחבר אותן למעגלי החיים. שתי הדרכים קבילות ותלויות לגמרי בנגינות ליבה של אותה אישה.

כיצד בוחרים צלם או צלמת הריון?

כאמור, אחד השלבים החשובים ביותר הוא התבוננות בתיק העבודות של אותו צלם. המחירים של צלמי ההיריון נעים בין כמה מאות לכמה אלפי שקלים, ולכן רצוי לראות תיקי עבודות בטווחי מחירים שונים, על מנת לקבל מושג למה לצפות בטווח המחירים אותו ניתן להציע.

בהתבוננות בתיק העבודות יש לשים לב לכמה דברים: סגנון הצילום - האם הסגנון הוא דרמטי, שמח, רומנטי או קודר? האם הצלם מעדיף צילומים בשחור לבן בעוד האישה מעדיפה צבעוניים או להפך? עד כמה הנשים בתצלומים לבושות? האם הוא נוטה לצלם אותן בלבוש חושפני שלא מתאים לאישה? רצוי גם להתבונן כאמור עד כמה יפות הנשים בתמונות - האם זוויות הצילום מחמיאות להן, האם הבעת פניהן אומרת דבר מה?

את תיקי העבודות ניתן לראות באתרי האינטרנט, או באופן אישי. בהזדמנות זאת חשוב גם לחשוב על ה"חיבור" עם הצלם, ועד כמה האישה מרגישה בנוחו מולו או מולה.

לקריאה נוספת: כל התשובות לכל השאלות בנושא ילד ראשון

צפי בסרטון וידאו המציג תמונות של צלם הריון מפורסם ונודע בארה"ב:

עומדת ללדת? כדאי שתקראי על: הכנה ללידה


תאריך: 18/01/2015 16:52