מחפשים עגלת תינוק? בואו להתאים עגלות לילדים באתר לידה!

 אתר לידה
ייעוץ אישי בנושאים הקשורים ללידה:
שם מלא
מספר טלפון
פניה אישית ודיסקרטית >>

כל המידע על עגלת תינוק - התאמת עגלות לילדים ולצרכים שלך


דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 () דירוגים | דירוג ממוצע ()
stars - based on reviews

Hebrew

עגלה לתינוק היא אחת ההוצאות הגדולות ביותר שהורים טריים עומדים בפניה. לכן הורים רבים מעוניינים לעשות את הבחירה הנכונה בעגלה שלא רק תהיה נוחה ופונקציונאלית, אלא גם תיראה טוב, ובהזדמנות זאת תאמר דבר מה עליהם ועל תחושת המחויבות שלהם כלפי התינוק.

אחרי הכול, זהו רכב שטח איתו ההורה עומד להסתובב בשנים הקרובות, ולעתים גם עם כמה צאצאים שונים. לכן לא תמה כי הורים רבים עושים מחקר מקיף ומעמיק לקראת קניית העגלה האולטימטיבית, שאינו נופל ממחקר אוניברסיטאי לפחות.

אז מה בעצם צריך לדעת בבחירת עגלה לתינוק? כיצד בוחרים את העגלה הטובה ביותר? האם יש דבר כזה בכלל עגלה אולטימטיבית? על שאלות אלו ועוד כמה אחרות ננסה לשפוך מעט אור.

נתחיל מהסוף - מחירי עגלות לתינוקות

המחירים לעגלה נעים בין כמה מאות שקלים לכמה אלפי שקלים, וההבדל, פעמים רבות, הוא רק בשם המותג עצמו. ישנם מותגים מובילים כגון "בוגבו", ו"בייבי ג'וגר", שלא רק מעידים על מעמדכם הסוציאקונומי אלא גם על מידת האופנתיות ואפילו הספורטיביות שלכם.

חשוב לבדוק את העגלה עצמה לפני הקנייה, ולא להחליט רק לפי השם או ההמלצות, כי מה שנוח לאחת לא בהכרח נוח לאחרת, אפילו כשהוא מגיע באריזה של כמה אלפי שקלים. השוק בישראל ובעולם מציע מגוון נרחב מאד של עגלות לתינוקות פעוטות וילדים.

הסברים ומידע על סוגי עגלות לתינוקות שרק נולדו

ככלל, גילאים שונים צורכים מושבי עגלה מסוגים שונים. לאחר הלידה, כשהתינוק עדיין רך הוא זקוק לעגלה שתאפשר לו לשכב בשכיבה מלאה. שלב זה נקרא "אמבטיה", משום שהוא מכיל מעין עריסה מרופדת.

העריסה מאפשרת לתינוק לשכב ב-180 מעלות, והיא כמובן מחוברת לכן הנסיעה של העגלה, שמשמש כבסיס עליו ניתן יהיה להרכיב ולפרק סוגים שונים של מנשאים לאורך שנות התפתחותו של התינוק.Baby stroller - איך לבחור עגלת תינוק?

היתרון הנוסף באמבטיה הוא שהיא יכולה לשמש כעריסה, אם למשל ישנים אצל הסבא והסבתא, או מחוץ לבית מסיבה אחרת. האמבטיות מגינות על התינוק מהסביבה, ומאפשרות לו להתבונן ביצור אותו הוא הכי אוהב בעולם - אמא.

בשלב השני, לאחר שהתינוק כבר קצת גדל, ניתן יהיה להרכיב על כן הנסיעה מושב המאפשר לו לשבת בזווית נוחה של תשעים מעלות. מושב זה נקרא "טיולון".

כך הוא נקשר ואינו נשאר באמבטיה, מתוכה הוא יכול לטפס החוצה בשלב זה ולכן היא מאבדת מבטיחותה.

עגלה זו, המשלבת בין אמבטיה למושב 90 מעלות, נקראת "עגלה משולבת". יתרונה הוא בעיקר בקרב הורים שבוחרים לרכוש לתינוקם עגלה בסוף ההריון, אז התינוק זקוק לשני מצבים אלה.

עגלות אלו נחשבות ליציבות מאוד, אך חסרונן הוא משקלן, ולכן הן פחות מתאימות למי שצריך לסחוב אותן במעלה המדרגות, או להידחק בין מכוניות שחונות על מדרכות צרות.

חיסרון נוסף הוא שהטיולון עדיין פונה אל האם, וכך במקום שהתינוק יוכל לראות מה קורה סביבו, הוא עדיין מביט רק בפניה האהובות, אך המוכרות, של אמא.

ישנן כמה וכמה עגלות המאפשרות לסובב את הטיולון על מנת שיפנה לחזית ולא לכיוון האם. מחירן של עגלות אלה בדרך כלל גבוה מהממוצע.

סוג נוסף של עגלות שמתאימות לצרכיו של תינוק רך הוא העגלות ה"רב תכליתיות".

במקום אמבטיה וטיולון, משלבות עגלות אלו בין סלקל לטיולון, וכך הן מתאימות להורים שמעוניינים להעביר את תינוקיהם ישירות מהעגלה אל המכונית, מבלי להעירו או לעסוק בתנועות מיותרות.

קריאי בהרחבה על: כיצד לבחור כיסא בטיחות לרכב?

החסרון הוא שהתינוק הרך לא יכול להיות בזווית כזו לאורך זמן, מכיוון שהיא אינה מאפשרת שכיבה מלאה, ולכן עלולה להזיק לגבו. היתרון הוא כאמור היכולת להעביר אותו ממקום למקום מבלי להעירו (מהעגלה, לרכב, לטיפת חלב וחוזר חלילה).

אך כיום אין צורך להתפשר, ואם יש צורך אזי ישנן גם עגלות שנמכרות בשלושה מצבים - אמבטיה, סלקל וטיולון. אלה דורשות תכנון מראש לקראת היציאה - האם מדובר בטיול רגלי ללא שימוש ברכב, האם התינוק יצטרך לשכב לזמנים ממושכים, ועוד.

עגלות לתינוקות ופעוטות מעל גיל חצי שנה

אם המתנתם עד גיל חצי שנה למציאת עגלה, אזי הטיולון הוא הבחירה שלכם. הטיולון מסיע תינוקות ופעוטות במצב של ישיבה או חצי שכיבה, כשהרגליים מופנות לרצפה.

בין הטיולונים תמצאו ואריאציות על רמת התמיכה בגב: טיולון קלאסי הוא בעל שילדה חזקה, ואילו טיולון המטריה עשוי מיריעת בד שמולבשת על תומכים, מה שהופך את הטיולון קל יותר לקיפול מצד אחד, אך מצד שני הוא פחות תומך בגב הפעוט.

אכן, הטיולונים הופכים לקלילים יותר, נוחים יותר, תופסים פחות מקום ובעלי מחירים נוחים. החסרונות הם יכולת התפעול הנמוכה, משום שעם המשקל הנמוך מגיעים גם גלגלים קטנים ולא נוחים, ואם התינוק או הפעוט נרדם בעגלה, אז קשה מאוד לתמרן אותה כך שיוכל להמשיך לשכב אחורה.

תקציבים לקניית עגלה לתינוק - כמה זה עולה?

הורים רבים בוחרים להשקיע משאבים כלכליים אחרי לידתו של ילד ראשון, מתוך ידיעה כי הילדים הבאים ייהנו מכך, וההוצאות יקטנו איתם. מצד שני, בזמנים בהם חברים רבים יולדים סביבכם, ניתן לעתים להשתמש בעגלה של חברה לשלבים הראשונים, ולאחר מכן לקנות טיולון שהוא זול יותר ויכול לשמש לזמן רב יותר.

כיום אנשים רבים בוחרים לקנות עגלה יד שנייה. כדי לעשות זאת צריך קודם כל להחליט על סוג העגלה בה מעוניינים (או לפחות לצמצם את הבחירות בין כמה עגלות מובילות) ואז לחרוש את אתרי היד שנייה כדי למצוא את האחת.

מומלץ לקרוא גם על: איך לבחור ריהוט לחדרי ילדים?

חשוב לבקר קודם בחנות (גם אם לא מתכוונים לקנות), על מנת לבדוק ידנית את העגלות עצמן - עד כמה הן באמת קלות, עד כמה קל לקפל אותן, ואיך התחושה הכללית כשצועדים איתן.

למעוניינים ניתן אפילו לשכור עגלות בליסינג. מדובר בעגלות חדשות (לא יד שנייה) אותן ניתן לבחור לרכוש בסוף השימוש במחירים דומים למחירן בחנויות.

כיצד מחליטים ובוחרים עגלה לתינוק?

על מנת לבחור את העגלה הטובה ביותר עבור צרכי התינוק הספציפי שלכם, כי הרי ברור שאין דבר כזה עגלה מושלמת, ראשית צריך יהיה להגדיר מה הם צרכי המשפחה - האם ישנה גישה נוחה בין הכביש לבית? האם צריך להעלות את העגלה במדרגות רבות? האם תא המטען של הרכב קטן או מרווח? בן כמה התינוק?

לאחר שבחרתם כמה קריטריונים חשובים במיוחד, לכו לחנות העגלות. התחילו לדחוף עגלות, לקפלן, להרימן, ואפילו לבדוק אם הן נכנסות בתא המטען. מראה עיניים ומגע ידיים חשוב במקרה זה יותר מאשר סקר וירטואלי במחוזות האינטרנט.

בואו לראות סרטון המסביר כיצד לבחור עגלת תינוקות (אנגלית):

התינוק כבר נולד? בואי לקרוא על: ציוד לתינוק


תאריך: 23/03/2015 15:54